Korzyści z zamówienia taksówki w Krakowie

W Krakowie na 1000 mieszkańców przypadka około 700 samochodów, a z transportu komunikacją miejską korzysta około 500 tysięcy krakowian. W autobusie przegubowym może podróżować 71 osób. Czasami można odnieść wrażenie, że w autobusie jest nawet około 100 pasażerów w godzinach szczytu. Należy zastanowić się nad najważniejszą kwestią, czyli bezpieczeństwem. Zamawiając taxi w Krakowie jedziesz z licencjonowanym kierowcą, który spokojnie zawiezie Cię do miejsca docelowego.

Jak rozpoznać, czy w aucie jest kierowca z licencją? To proste! Krakowskie taksówki mają numery boczne wykonane niebieską czcionką na białym tle. Na tylnej szybie musi być zamieszczona informacja o maksymalnych stawkach, które nie mogą zostać przekroczone. Na dachu taksówki kierujący umieszcza koguta – Ari-Taxi ma białe z napisem TAXI. Dodamy, że pojazdy Ari-Taxi Kraków na masce oraz na drzwiach bocznych mają dużą naklejką z logiem naszej firmy.

Po wejściu do auta sprawdź, czy wewnątrz znajduje się taksometr. Jeśli tak, musi być on koniecznie „wyzerowany”, a w momencie ruszenia może pojawić się na nim cena rozpoczęcia kursu (opłatę początkową sprawdzisz na naklejce umieszczonej na szybie). Kierowcy muszą również posiadać licencję (podobną do legitymacji) w widocznym dla pasażera miejscu. Poświęcenie kilku sekund uwagi jest bardziej opłacalne niż ciągłe rozglądanie się w zatłoczonych autobusach lub tramwajach.

Kolejną korzyścią jest poruszanie się po buspasach. Często widzi się, jak auta osobowe stoją w korku, a użytkownicy dróg niecierpliwią się i tracą czas podjeżdżając kila metrów. Ari-Taxi Kraków może poruszać się na pasach przeznaczonych dla MPK, co oznacza szybsze przejazdy. Trzecią kwestią jest sama podróż.

Nie wszędzie dojedziesz komunikacją miejską lub nie skorzystasz w pełni z oferty, jaką proponuje sam Kraków, o czym pisaliśmy po krótce w artykule Weekend w Krakowie! Wychodzimy również naprzeciw naszym klientom i świadczymy usługi przewozu 24h/dobę. Wystarczy, że pobierzesz naszą aplikację Ari-Taxi lub zadzwonisz pod numer: 123 122 555.